Image

ImageKısa bir süre evvel radyomuz dinleyici kervanına katılan, milletvekili adayı olan ve rakiplerinin bol keseden salladığı, tutamayacağı sözler verdiği bir süreçte, o içimizden biri olarak kalmada ısrarcı. Malatya Milletvekili adayı olan İbrahim Göksu ile kısa bir söyleşi yaptık!

Radyo dinleyicilerimizin birçoğu sizi tanıyor ama radyo alanına gelmeyen takipçilerimiz için kısaca kendinizi tanıtırmısınız?
 

1961 Malatya Arguvan doğumluyum. İstanbul da yaşıyorum, evliyim ve dört çocuk babasıyım.
 

TKP den Malatya milletvekili adayı oldunuz kısaca bu süreci ve farkınızı anlatırmısınız?
 

Türkiye kominist Partisi ezilenlerin emekçilerin unutulmuşların partisi olduğu için ben burada siyaset yapıyorum. Neden buradasınız? Diye sorarsanız TKPnin dışında siyaset yapacak parti görmüyorum. Çünkü diğer partiler çürümüş birer kavun gibiler emekçi sınıfına bir şey veremedikleri için halkımız da bunların burjuva siyaseti yaptıklarını çok iyi biliyor ve bunlara artık inanmıyorlar. Arguvan bu gün olmuş hala CHP gibi milliyetçi bir çizgiye kayan partinin peşinden koşmaya çalışıyor. CHP tarihi boyunca sol olmamıştır olamazda parti programını dikkatli okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınızdır.

Hükümet ve anamuhalet partisinin ülkeyi ciddi şekilde gererek alt yapısını hazırladığı ‘ya o ya ben’ seçimini dayatarak ‘seçime’ gittigi süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?
 

Şunu size samimiyetimle açıklayayım ki Türkiye de o kadar siyasi kirlilik var ki herkes ben doğruyum diyor aslında öyle bir şey yok emeğe alın terine çocuğunun geleceğine kaygı duymak istemeyenlerin yeri TKPdir burada işte seçim oldu 23 Temmuz geldi her şey güllük gülistanlık olacak diye bir şey yok. Türkiye her an bir ekonomik krizle karşı karşıya gelebilir.
Her seçim süreci geldiğinde solun birleşme esintileri başlar seçim biter o boş söylemler tekrar rafa kaldırılır taki bir daha ki seçim sürecine kadar Türküye de her dönem dayatma bir seçim süreci yaşanır ve yaşanmaya da devam edecektir. Ne zaman ki bıçak kemiğe dayanıp emekçi sınıfının evine ekmek götüremeyecek hale geldiklerinde kapitalizmin acı reçetelerini bir daha göreceklerdir. Kapitalist düzenin yerli iş birlikçi siyasi partileri halka bir şey veremez ve veremeyeceklerdir. Bir ülkenin bütün devlet kurumlarını özelleştirirseniz sermaye sınıfına peşkeş çekerseniz ayağa kalkmanınız mümkün olamaz. Ne zaman ki dünya bankası AIMF NATO AB ve Gümrük birliği bunlarla ilişkilerinizi koparırsanız o zaman ayağa kalkarız aksi taktirde bağımsız bir ülke olduğumuzdan bahsedemeyiz.

Son olarak Arguvan info site takipçilerimize ve Türkiyeli seçmenlere bir mesajınız var mı?
 

Özümde ben enternasyonal ve evrensel düşünceli sosyalist bir insanım seçmenlerin özgür iradesine sonuna kadar saygı duyuyorum. Benim ilkelerimde öncelikle insana saygı vardır.  Bütün seçmenlerin özgür iradesine güveniyorum hepinize saygılar sunuyorum ve ayrıca 28,29 Temmuz Arguvan türkü festivalinin Arguvan kültürüne yakışır bir şekilde geçmesini diliyorum türkü festivalimiz organizasyonunda tüm emeği geçen vakıf yönetimine ve vakıf başkanına Arguvan belediye başkanı Mehmet KIZILAY a saygılar sunarım

İbrahim GÖKSU
TKP Malatya milletvekili adayı

Röportaj:Deniz Ç4MUR

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan