27. MAYIS I SEÇİM MALZEMESİ EDİP LANETLENMEMELİDİR //

Merhum ‘’Ad. Menderes, Hasan Polatkan, F.Rüştü Zorlu idamları hatadır ve olmamalıydı..
Ancak, 27 Mayıs idamlarını kınayabilirsiniz.. O ağızlar, ‘’ondan önce ve sonra’’ lanetlenmesi gereken onca katliamlara diliniz tuttu lanetleye bildiniz mi..? 27. Mayıs 1961 çağdaş genç subayların devrimleriyle hazırlanan
o çağdaş Anayasayı yok edip arka arkaya attığınız ilkel adımlarınızı, ‘’size say dense sayabilir misiniz.?
Çağdaşlığın üstüne ‘’zamandan da ar etmeden’’ singer komayıp çektiniz.. Faşist 12 Eylül anayasasıyla 13 yıl ‘’eninize uzununuza’’ korkusuzca ülkeyi aldı aldı karanlıklara gömdünüz..
Gelin o idamları kınadıkça hep birlikte kınayalım.. Ancak,27 Mayıs hukuku çağa açılma yolunda genç subaylarımızın attığı aydınlanmaya açık bir devrim hareketiydi.. 27 Mayıs Altmış devriminde harekete çavuş erbaş olarak katılmıştım, aklımda kalanlardan, ‘’Demokrat Parti ocaklarına sığınmayanlar vatan haini olarak cezalandırılıyordu..
Aynen sizden yana olmayanları alıp tutup hapse tıkıp sonuç da ‘’ kandırılmışız deyip kapıları dışa kadar dayadığınız gibi..
-Vatan Cephesi neydi?, hukuksuz ayrıntılarına girmek istemiyorum..‘’ Her DP yalakası kapısına bir ‘’ DP ocak başkanı’’ yazılı levha asıp adam seçtikleri unutulmamış olmalı, onları lanetleye biliyor musunuz..?
Ülke de ikili istikrarsızlığın bunalımı yaşanırken ekonomide de, sıkıntıların hafifletilmesi için, askerler olarak kol saat’lerimize kadar vermiştik..
55. Yıl hareketten önce yaşananlar gününün arşivlerinde de görülebilir, hadi bakalım, o dönemin ayırımcı hukuksuz icratlarını da lanetleyebilir misiniz..?
7. Temmuz önünüzde seçimler olmasa (50 idam, yüz binleri işkencelerden geçirip kayıplara eli titremeden imza koyan ‘’Katil Evren e devlet töreni de yapmayacak mıydınız..?
Sayın Baş Bakan, siz dürüst ve doğrulardan yana mısınız, 27 Mayıs Altmış devrimine gelmeden, ‘’Sivas,
K. Maraş. Gazi, Çorum, Malatya, Başbağlar, Gezi ve ‘’Tam bağımsız Türkiye diyen ‘’Deniz, Mahir, H.İnanları asanları da lanetleyin sene, 13 yıllık iktidarınızda, dünya ca bilinen sorulup sorgulanması gereken ‘’yolsuzluk ve usulsüzlükleri lanetleyip ve sorup soruşturmanız gerekmez miydi..?
Eğer geriye doğru olayları ‘’seçim malzemesi yapıp lanetlemek oluyor ise, daha da durmadan savunduğunuz özendiğiniz ‘’Osmanlı dönemi ‘’Yavuz ve oğlunun yaptıkları ‘’bin kat daha, lanetliktir, katliamları sorgulayıp ve lanetleyin bakalım.. Sözün Kısası;
27. Mayıs Altmış hareketi ‘’yurdunu ve milletini seven genç subaylarımızın ülkeyi ‘’selamete çıkarma ve çağa açma hareketi idi, 1961 Anayasası da açık ve net, bunun anlaşılır olan tek ifadesidir diye düşünüyorum..

Saygılarımla..

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan