1. EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLANMALIDIR VE KUTLU OLSUN//
Tabi ki, dünya da tüm barış yanlısı insancıl düşünen herkes ‘’günün adının hatırı için’’ 1. Eylülü her yıl olduğu gibi bu yıl da yine selamlanıp ve kutlanacaktır..
Adının hatırı için dedim.. Çünkü, barış günü diye ilan edilen 1.Eylül le ’’ beklediğimiz barış ve huzur mutlak yakalanacaktır…
Barış adına yazılıp dosyalanıp tozlandırılan içi imza dolu ’’ULO’’ nun o belge, artık bence bağlayıcılığını yitirmiştir..
Çözüm için tek çare, ‘’halkların kardeşliği ve mücadelesiyle mümkündür ve gerçekleşecektir de..
Sermayenin ‘’din ve ırk’’ la duyguları kabartıp kavgaya her an için hazır olduklarına şahit olmayan kimse sanırım kalmadı.. Bildik bilineli sömürü ve savaş yanlısı emperyalist güçlere ‘’gözlerini kapatıp kulaklarını tıkayan ‘’ULO’’ne için kimler için varsınız? Kurulduğundan günümüze dek olduğu gibi ve şu an için, insan kanıyla çalkalanan orta doğuyu da görmezlikten gelmekteler ..
Haksız yalnız kar ve koltuk için kavga kurup kan akıtanlara ‘’ ULO’’ ‘’yaptırımın yok mu senin’’ ya da çıkar çevreler ve ‘’savaş yanlı ‘’kansız vicdansızlar için mi varsınız?..
Öyleyse; daha faza kar ve koltuk için, kanlı kavgalar kuran’’ sistem ve sistemcilere son demek için, tüm dünya halklarına denecek tek sözümüz şu, ‘’huzurlu savaşsız sömürüsüz bir dünya için, ‘’halkların birliği ve kardeşliği ile mücadele şart tır ve esastır diye düşünüyoruz.. Yukarda da dediğim gibi, ‘’günü adının hatırı ve tezden o günleri görüp yaşamamız dileğimle meydanlara çıkacak tüm canlarımızı saygıyla yürekten selamlıyorum..
28.08.2015

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan