DURUN DA DİYEM..!

Uyananlar var da, uyuyanlar ve uyanıp da ölü ölü bakanlar kat kat daha fazla dostlar, "Petkim Satıldı"

Kimi dine döndü, kimi dümen de
Çevir babo, şu yelkenin yeli var
Sınır koru, bayrağına selam dur
Sermayenin,dünya denen evi var

Ananızı bellediler, diyor bazıları, Diğer bir anlamı, milletin malı tarumar edildi.
Kim etti? "Doğru dürüst çalışacaklarına namus sözü veren, Malımızı, onurumuzu,
kururumuzu, teslim ettiğimiz "vekiller".
Petkim satıldı, satıldı da, şimdi muhalefet eden vekil adayları seçim meydanlarında,
"Satın alan kim, neciiiiiiii?, deyip barım barım bağırıyorlar.
" Yahu, Kim oldukları önemli mi?
Bu yurt benim deyip, canını feda edenlerin ve aç ekmeksiz sadakaya avuç açan, çöplükte atık arayan, diyarı gurbetlerde aş iş deyip, boyun bükenlerin, anasını belleyenlerin yerli yada yabancı olması çok mu önemli? Belleyen yerli namusuz birisi ise, belledi sayılmıyor mu?
Mevcut iktidarın sidiği üstüne aktı, paçası koktu, hem de leş gibi koktu. Burnunun kokusu olanlar bence aldı o kokudan.
Peki, "bu ülkeyi bir de bize teslim edin, gerisine karışmayın", diyen efendiler, "Allah aşkına", ana belleyenlere" "yani milli serveti kapıp kaçıran, bir avuç çıkarcı işbirlikçilere, siz karşı mısınız? İktidara geldiğinizde, verilenleri geri alıp millete mal edecek misiniz? Şunu bir açık yüreklilikle halka diyebiliyor musunuz?
"Kime sattın kimeeee", deyip haykıranlar, yada kaldıysa, onu da siz yandaşlarınıza verip biz yabancıya satmadık mı diyecekseniz?
Dedelerimiz, ayaklarında çarık, analarımız sırtında sarılı bebeleriyle, canları pahasına, bu toprakları biz kurtarıyoruz, siz satın, sora içte ve dışta dünya namussuzlarıyla buluşup paylaşırsınız mı demişlerdi? Hayır. hayır hayır"
Birileri diyor işte, ananızı bellediler, "Kime sattınız kimeeee?, deyip de satan satılmışlara bağırıyorlar. Yani, o namussuz, türk dini bütün şu partiden yada bu partiden birisi olsaydı, bu toplumun malı ona helal ve reva mı diyecektik?
O işbirlikçilerin ülkedeki aç ve perişanlardan haberleri yok mudur?, var var da, onların ülkesi ve milliyeti yoktur. Vicdanı küflenmiş, çalışıp terlemeden rant elde eden, dünyalı zorbaların şuralısı buralısı değil, sınıfı var yoldaşlar.

Nasrettin Hoca dan bir benzetme anlatayım;
Hocanın Nevşehir�de bir köpek şalvarını kapıp yırtar, gün geçer hoca Kayseri�de bir dostuna misafirliğe gider, vardığı dar bir sokakta kapı önünde yaşlı zayıf bir köpeği uyur halde görür, Hoca yatan bu köpeğe aldığı taşı bindirir, zavallı çaresiz hayvan, dur etme gibi yalvarırcasına havlayıp durur, o anda sahibi çıkar kapıya bakar ki, hoca aldığını vuruyor hayvana. Adam seslenir;
Be adam, bu zavallı saldırmaz, derdin nedir, yatan yaşlı hayvana aldığını vurup durursun?
Hoca başlar konuşmaya,

"Nevşehir´de bunlardan birisi şalvarımı parçaladı, bu da o cinsten değil midir" der.

Halkın malını sözüm ona, bir yandaşınıza, satar gibi yapar tapularsınız, adını inceltir, özelleştirdik korsunuz, o herif de alır 100 emekçinin 60 ını kapının önüne kor, kadınsa etini, erkekse kapıp kaçırmakla gururunu yerle bir eder. Nedeni sizlersiniz beyler"
Yersiniz millet malını
Sırtlarsınız vebalını
Size küfrün dumanını
Savurana helal olsun

İşte ana belleyenler, pis başı boş sisteme sırtını dayamış, o gücü kullanan, yani halkın malına el koyan saldırganlardır. Yerli yada yabancı, N.Hocanın dediği gib, hepsi aynı cinsten dünyanın bir avuç namussuzlarıdır bunlar. Her ülkede insan hakkı yer, Aç sa birisi, kaderin deyip yüzlerini karalarlar. Sözüm ona, "yeni dünya düzeninde," birleşerek kapıp kaçırıp paylaşırlar. Zıkım yedikleri, zehir içtikleri ne midelerine ve nede dinlerine dokunur.

Sen kuru soğana vur yumruğu, tuz biber katıp ekmeğe katık ettiğinde, bu doyacak der onu bile kıskanırlar, sıkıştıklarında da, vatan bayrak, millet der savaş ilan ederler.
Bedelini de canınla sen ödersin yoldaş"

Sınıflı dünyanın, sahibi patron
Pantolun altında, ona sorma don
Sana denilenler, hepsi de oyun
Bak, onlardan kel olsa da teli var

"Çünkü, bu dünya yarın namusluların olacak ya" korkularından mal mülk kapıp kaçırıp palazlandıkça, kendilerini daha güçlü ve güvencede bilirler.

Durun da diyem. Sizi huysuz ve renksizler siziiiiii"

Saygılarımla

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan