HALKLAR KENDİ İKTİDARINI BEKLİYOR //

1. Ekim 2015 de meclis kapatıldı, beğenilmeyen ‘’yedi haziran halkların iradesi bir hiç sayılarak’ yeniden seçmene ‘’emri vaki‘’ hadi sandık başına dendi.. Bir Kasım da kimlerin lehine bir sonuç çıkacak hep birlikte bekleyip göreceğiz..
Şimdiyse, bu seçim yenileme çabaları AKP nin ‘’illa da ki bu ülkeyi ‘’ben ya da biz tek başımıza yöneteceğiz inadı ve dayatmalarıyla bu karara alındı, bu görüş herkesçe de bilinen bir gerçek olsa gerek..
Ancak, buna da halkların kendi kendisini yönetme biçimi demokrasi diyemeyiz ki,.
Şunun şurası iyiden iyiye bilinmelidir ki, bu mozaik ülkede iç içe yaşayan halkların, yaşamak istediği demokrasiyi ‘’keyfiyetin ve dayatmaların elinden yağdan kıl çekercesine çekip almalıdır ve alacaktır da..
Gelip ulaşılan çağın gerektirdiği yani, ‘’halkların yönetimde söz sahibi olma istemlerinin ellerinden alınmasına kimselerin gücü de yetmeyecektir.. Öyleyken, dayatma ve dayatmacıların akıbeti bir hiç olmaktan başka da bir şey olamaz diye düşünüyoruz..
Ülkenin ‘’Ekonomisiyle birlikte hukuku da bir çıkmazın esiğinde denip günübirlik konuşulmaktadır.. Altı bos kandırmaca olarak sık sık söylenen ‘’BARIS) sözü de, çıkarcıların sıkı sıkıya sarılmaya çalıştığı sistemle kirlendi ve paslandı da diyebiliriz..
Her gün insanlar ölüyor ve öldürülüyor, ülke kaygılı ve Bir Kasım da huzura doğru bir sonuç beklemekte..
Diğer bir önemli konu, Bu ülkeyi yönetmeye çalışan ağızları laf dolu siyasetçiler, ‘’n olur asıl barışa katkı sunup birlikte yasamanın önünü açacak olan doğu da ki ‘’feodal yapının değişmesinden de tek kelime söz edilsin.. ediyorlar mı, hayır etmiyorlar..
Önce paylaş bölüşle halkların huzuru sağlanmalıdır bu şarttır da, yada bu gidişle her yıl kaç sefer seçim derseniz deyin, bu ilkel sisteminizle, halkların verdiği vergilerle birilerinin sırtı palazlanır, öbür yanda olan yine fakir halktan birilerinin çocuklarına olacaktır..
Esas demokraside ise hatırlatıyoruz, halkların kararı bağlayıcıdır saygıyla bağlı kalınmalıdır diye düşünüyoruz..

08.10.2015

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan