KAHRAMAN MARAŞ KATLİAMININ 38, YILI //

‘’Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.. Tarihin Faşist örgütlenme yılı olan ‘’1978 K. Maraş katillerine, henüz ettiklerinin tam olarak hesabı sorulamamıştır.. Hiç bir canlıya reva görülemeyen katliam o günün Alevi canlara uygulandı, faillerinden isim değiştirterek TBMM ne vekil olarak alıp besleyip kolladıkları da oldu..
Öyleyken, Osmanlı da olduğu gibi cumhuriyet döneminde de, değişmeyen o faşist hak ve hukuksuzluğa bel bağlamış sistemciler, sistemin piç kara katırından bir türlü indirilemediler..
Emevi ler, Abbasi ler, Selçuklu lar, Osmanlı lar da da, olduğu gibi ‘’ Dersim, Elbistan, K. Maraş, Gazi, Çorum da, Malatya, Sivas, Gezi okul ve sokaklarda, çağdaş aydın Alevi katledildi..
Ne ayıp ki, bu ara dönemin M C. ler de söz sahibi olan ‘’ Silo Demirel ve ortaklarından bazılarına rahmet bazılarını da, sistemlerinin kuralı gereği uzun ömür gibi dualarla mükafatlandırıldılar…
Bildik bileli iktidar olan her siyasi parti, devamına omuz verdikleri ’’ faşist sistemlerinde‘’ Alevi katlettirdiler ve muhalefetten koşup iktidar olmak isteyenler, 25 Milyon alevi yurtdaşlar için sadece Alevi ci gözüyle göründüler.. Sonuçta, dava murulu zaman ‘’zaman aşımı’ dendi ve kapatıldı ve karara ‘’ülkem için hayırlı uğurlu olsun dendi..
Tüm bunlara rağmen, İnsancıl bir düzen diyen ve onlara karşı seslerini yükselten güzel canlarımız, siz haklısınız ve kazanan da mutlak ve muhakkak sonunda siz olacaksınız,..
O zaman üstü kapatılmak istenen, suç unsuru olan her dava açılacak ve suçlular da adalet önünde hesap verecektir elbette ki…

Saygılarımla..

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan