YENİ BİR ANAYASA TARTIŞMAYA HAZIR DENDİ//
08/12/2016

AKP ve MHP nin ortak (Anayasa) taslağının parlamentoya pek yakında geleceğini resmi ağızlardan sık sık duymaya başladık.. Sayın Bahçelinin konuyu gündeme ani bir çıkışla taşıması da ‘’neyin de nesi is e?, kamı oyunda da merak konusu oldu olmaya da devam etmekte. .
Öyleyken; birkaç cepheden terör saldırılarıyla evlere figan dağıtan şehit arabaları /ekonominin bugün ki acı durumu, işsizlik vs, ler.. Yani ülkede acilen çok yanlı çözüm bekleyen sorunları el tersiyle öte itilerek ‘’henüz okumadık ama’’ duyduklarımıza göre, ‘’sistemin adı da ne olacaksa’’ tüm yetkilerin tek elden yürütülmesi sorumluluğunu tek kişiye devretmeyi esas alacak’’ birkaç kişi arasında hazırlandığı söylenen ‘’metin’’
parlamentoya geldiğinde ne denilecek bekliyoruz..
İki sağ partinin bu konuda ani çıkışı herkesçe de tabii ki merak konusu oldu diyebiliriz.. Her neyse, yakında TBMM de tartışmaya açıldığında herkesle birlikte dinleyip anlamaya çalışacağız..
AKP nin 14 yıllık iktidar dönemi icraatları kendi tabanının dışında ‘’Yurt içi ve dışında bile kabul bulmadı, hatta eleştiriliyor da. Genellikle, eğitimde ki ilkelliğin yanında, tarikatların açıp sorumsuzca işlettiği vakıflar ve faaliyetleri de içler acısı..
Görünen o ki, TBMM muhalefet partileri tarafından bir sistem değişikliği içeren metinle karşılaşıldığımda her iki taraf için de uğraştırıcı ve yorucu olacak diye düşünüyoruz.. Umarız ‘’çağdaş kuvvetler ayrılığı ve yargının bağımsızlığını, özgürlükleri ve laikliğin yerini ve önemini de koruyacak bir Anayasanın kabulü onay bulur diyor parlamentomuza kolaylıklar ve hayırlı çalışmalar diliyoruz..

Saygılarımla..

By Ali Rıza Uğurlu

isaköyü

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan