Image

ImageErgenekon terör örgütünün soruşturma dosyasında, İstanbul genelinde ”fişleme” çalışması yapıldığını gösteren bir belge yer alıyor. Tutuklu bulunan emekli Binbaşı Fikret Emek’in evinde bulunan ”gizli” ibareli belgede 914 kişi ve kuruluşun ismi geçiyor. Belgede, kişi ve kuruluşların bulundukları semtlere göre ayrımı yapılıyor, yasadışı sol ve dinci örgütlerle bağlantılı oldukları öne sürülüyor.

Bu tutanakların kim ya da devletin hangi kurumları tarafından hazırlandığı, Ergenekon terör örgütüyle ilişkili emekli Binbaşı Fikret Emek’in eline nasıl geçtiği konusuna savcılık soruşturmasında açıklık getirilmemiş.

Tutanaklar 10 sayfadan oluşuyor ve 914 kişi ve kuruluşun ismi geçiyor. Tutanakların 2 ayrı yerinde köy derneğimiz, Çobandere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği fişlenmiş. İlk olarak alfabetik olarak sıralanmış İstanbul ilçelerinden sıra Bağcılar’a geldiğinde,10 işletme adı sayılmış ve 9. sırada derneğimiz fişlenmiş. Bir diğer belgede ise, sıra yine Bağcılar’a geldiğinde, 6 vakıf/dernek sıralanmış ve 1. sırada derneğimiz fişlenmiş. Dikkat çekici bir diğer şey ise, bu belgede derneğimizin adının başının ve sonunun keçeli kalemle işaretlenmiş olması.

“Gizli” ibareli belge, Ergenekon iddianamesinin ek belgeleri arasında 19 numaralı klasörde yer aldı. İddianameye göre, belge, Ergenekon soruşturmasından tutuklu bulunan emekli Binbaşı Fikret Emek’in Ankara’daki evinde ele geçirildi. Bu belgelerin sahibi emekli Binbaşı Fikret Emek’in Eskişehir’de yaşayan annesinin evinde çok sayıda patlayıcı madde de ele geçirilmişti.

Belgeler:

Image

Image

kaynak:cobandere.com

 

By Radyo Arguvan

Radyo Arguvan 2006 yılından beri aralıksız olarak yayın yapan ve Arguvan'ı ve Arguvan kültürünü tanıtmayı kendisine esas görev olarak gören Web Sitesidir. Radyo Arguvan adında anlaşılacağı üzere, Arguvan Türkülerinin yayınlandığı bir Radyo Sitesidir. Arguvan Türkülerinin yanında Halk Türküleri ve Özgürlük Türkülerinede yer vermektedir. Kültür ve Sanatta Halktan yana Tavır koymayı benimsemiştir.

  • https://radyo1.radyo-dinle.tc:7041
  • Radyo Arguvan